Автор Тема: Съвети за начинаещи колеги  (Прочетена 33946 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен MASK88

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 5
Re: Съвети за начинаещи колеги
« Отговор #45 -: Септември 30, 2018, 10:27:17 pm »
Здравейте. Бих желал да "сканирам" задния си двор за благородни метали, но не съм много вещ в металдетектинга. Смятам,че устройството,което би ми свършило работа трябва да има обхват поне до 3-метраа дълбочина,да е с Ground Balance,дискриинация и по възможност да е до 1000 лв. Спрял съм се на следните устройства:
-ТРАК ТЕРА 2 НОВО VER 2.2 - пулс-индукционен металотърсач
-White’s TM-808(така наречения кантар)
Какво бихте казали за тези устройства и какво бихте ми препоръчали?

Благодаря ви.

Неактивен Fluks

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 117
« Отговор #46 -: Септември 30, 2018, 11:06:55 pm »
Едното рамка другото кантар. И двете ще хванат варел на 2-3 м. Едното има дискриминация ама малко да е урудено в двора ти и ще се побъркаш , а при пулсака забрави за дискриминация. Като цяло за 1000лв , търсиш човек да дойде да ти сканира двора , като си го окосил и изравнил преди това (изравняването не трябва да е прясно)

Активен niki3

• Старши потребител
  • Публикации: 298
    • White's Spectra V3
« Отговор #47 -: Октомври 01, 2018, 11:03:18 am »
Е тая машина е много добра и си заслужава: https://www.olx.bg/ad/metaldetektor-ramka-2h2m-superdiskriminatsiya-CID632-ID7voRf.html
Който търси може и да намери!Който не търси нема как да намери

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 2184
    • Mikron NRG-150
« Отговор #48 -: Октомври 01, 2018, 01:34:16 pm »
Здравейте. Бих желал да "сканирам" задния си двор за благородни метали, но не съм много вещ в металдетектинга. Смятам,че устройството,което би ми свършило работа трябва да има обхват поне до 3-метраа дълбочина,да е с Ground Balance,дискриинация и по възможност да е до 1000 лв. Спрял съм се на следните устройства:

Благодаря ви.
Бих ти препоръчал Pulse Relic, или както и викат "тавата".Pulse Relic

Неактивен nikola.zhelev

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 107
    • AKA INTRONIK МОХАРЕМ
« Отговор #49 -: Октомври 01, 2018, 05:00:44 pm »
колега mask88 първо дворовете са пълни с боклуци и апарата щи свири постоянно а и незнам дали ще намериш чисто место да го грундираш другото което е ще го смущава тока.

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 133
« Отговор #50 -: Октомври 01, 2018, 08:48:10 pm »

Благодаря ви.
Здравей, какво ще търсиш и къде, всичко е от значение? На 3 метра ако откриеш гърне сподели със какво ще е интересно на всички (в кръга на майтапа) дано си ме разбрал правилно.

Неактивен MASK88

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #51 -: Октомври 03, 2018, 09:59:08 pm »
Спряхме се на Fisher 75+ с 2 сонди (11” (28 см) DD водозащитена сонда ,13” (33 см) Karma Double-D) поради няколко причини-съседската телена ограда (смятам, че ще ми създаде проблем ако съм с апарат без дискриминация) и замърсения терен(за който много ще ни помогне горе посочения уред).
Решихме в началото да са тези уреди -ТРАК ТЕРА 2 НОВО VER 2.2 - пулс-индукционен металотърсач, White’s TM-808 (така наречения кантар),защото смятахме ,че ако можем да сканираме на такава дълбочина, няма да пропуснем нищо. Но след преглеждането на няколко клипа и набавянето на допълнителна информация установихме,че КАНТАРА не е подходящ за двора, а може би и рамката, понеже трябва да е по-чист терена, за да ми свършат работа, а той не е.

Пък и кой би копал толкова дълбока дупка? Аз лично ако ще зарявям нещо няма да е на такава дълбочина.

Бихе ли ми посочили коректни сайтове? Ако не е възможно тук - на лично?

click tracking

---