Автор Тема: Има ли смисъл да започвам  (Прочетена 1385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 14
    • Golden Mask 4w pro
Има ли смисъл да започвам
« -: Ноември 19, 2013, 08:29:32 pm »
Здравейте на всички съфорумци и съграждани, искам да попитам хората с повече опит в тази сфера от мен , има ли смисъл да започвам да се занимавам с металдетектинк като се има впредвид законите в страната ни ? Към металдетектинга се увлякох мн скоро да не кажа преди месец от тогава на сам съм прочел всички пибликации и теми в Българските сайтове както и съм изгледал може би всичко в youtube , избрах си машина имам и възможност да си я закупя но се питам дали си заслужава това хоби,  излизъл съм няколко пъти с приятели да погледам отстрани и това още повече ме зариби но впредвид нашите закони и това че съм аджамия се притеснявам да не сгазя лука заради едно увлечение , как мислите дайте ми съвет

IMPTOTAVG

• Напреднал потребител
  • Публикации: 177
  • Pirat Black Devil 2in1
Re: Има ли смисъл да започвам
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2013, 08:43:38 pm »
Тоя въпрос към себе си го задавай ! Всеки сам си носи кръста !
Представете си свят в който в кутиите с цигари няма фолио , и бирата е с коркови тапи ....

Official GARRETT hater !

Джони

• Ветеран
  • Публикации: 1062
  • Таен агент с АКА Сигнум MFT
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2013, 08:49:13 pm »
Здравейте на всички съфорумци и съграждани, искам да попитам хората с повече опит в тази сфера от мен , има ли смисъл да започвам да се занимавам с металдетектинк като се има впредвид законите в страната ни ? Към металдетектинга се увлякох мн скоро да не кажа преди месец от тогава на сам съм прочел всички пибликации и теми в Българските сайтове както и съм изгледал може би всичко в youtube , избрах си машина имам и възможност да си я закупя но се питам дали си заслужава това хоби,  излизъл съм няколко пъти с приятели да погледам отстрани и това още повече ме зариби но впредвид нашите закони и това че съм аджамия се притеснявам да не сгазя лука заради едно увлечение , как мислите дайте ми съвет
:)Не си попаднал на място, където някой ще те разубеждава. Ние тук повечето сме с диагноза, а закона четем, за да се предпазваме от него - до там.
Монетата винаги има две страни.

Керкенез

• Гост
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2013, 08:51:06 pm »

Не си за тая работа.

pitonat

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 23
    • ACE 250
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2013, 08:54:52 pm »
Допреди две години,бях от най-запалените риболовци.Нямаше седмица в която да не съм на риба.А познай какво се случи след като хванах металотърсача в ръката?Ами много просто:От две години не съм ходил на риба. ;)

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
    • Golden Mask 4w pro
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2013, 09:01:29 pm »
Допреди две години,бях от най-запалените риболовци.Нямаше седмица в която да не съм на риба.А познай какво се случи след като хванах металотърсача в ръката?Ами много просто:От две години не съм ходил на риба. ;)
Същия бях и аз ходех през ден за риба ама вече съм се запалил по друго пък и язовирите при нас са пълни ама не с риба , а обекти има като начинаещ вече ходих на поне 5-6 , явно това ще е новото ми хоби виждам аз а каде отиват работите

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
    • Golden Mask 4w pro
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2013, 09:05:15 pm »

Не си за тая работа.
Отностно дали съм или не съм за тази работа не може никой да каже не съм страхлив ако това си мислиш , а съм отговорен все пак имам семейство и за това писах тук за да получа съвет , а не определения за себе си

Plamen

• Старши потребител
  • Публикации: 372
    • Pirat-Black Devil
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2013, 09:12:25 pm »
Тръпката е голяма при нас.Да си сред природата на чист въздух,далеч от цивилизацията.При мен е диагноза,нямам търпение да дойдат почивните дни за да  изляза с апарата.Просто само това ми е в главата,ако имах възможност щях всеки ден да съм сред природата.Поздрави на всички "болни" като мен :)

Petronii

• Старши потребител
  • Публикации: 495
    • Made in в гараж !
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2013, 09:18:05 pm »

То не става да избираш, или те зарибява яко, или ти е безинтересно.
Ако си от тези, които рачитат, че ще печелят, по-добре се откажи, защото след известно време като не намериш нищо ценно, ще ти писне и ще се откажеш сам бързо. Щом казваш, че имаш приятели и си иализал, купувай си детектор и ходете заедно, тръпката е голяма, а и време разтоварващо и приятно.
И все пак да не забравяме, че пък може и да се намери нещо, я си представи два самара алтъни, ще пада яко разпускане  :D

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
    • Golden Mask 4w pro
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2013, 09:20:01 pm »
Тръпката е голяма при нас.Да си сред природата на чист въздух,далеч от цивилизацията.При мен е диагноза,нямам търпение да дойдат почивните дни за да  изляза с апарата.Просто само това ми е в главата,ако имах възможност щях всеки ден да съм сред природата.Поздрави на всички "болни" като мен :)
Аз съм излизал само няколко пъти и вече усетих от вашата тръпка незнам какво е но се надявам да разбера как е след години сред природата и чистия въздух

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
    • Golden Mask 4w pro
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2013, 09:24:39 pm »
То не става да избираш, или те зарибява яко, или ти е безинтересно.
Ако си от тези, които рачитат, че ще печелят, по-добре се откажи, защото след известно време като не намериш нищо ценно, ще ти писне и ще се откажеш сам бързо. Щом казваш, че имаш приятели и си иализал, купувай си детектор и ходете заедно, тръпката е голяма, а и време разтоварващо и приятно.
И все пак да не забравяме, че пък може и да се намери нещо, я си представи два самара алтъни, ще пада яко разпускане  :D
Хе хе много ще е яко ако ги намеря , има време ще разберете ако се случи това , а относно печеленето на пари никога не съм се надявал да забогатея от това изскарвам доста добри пари с професията си просто се надявам да се задържи тръпката и при мен дълги години както е при вас

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
    • Golden Mask 4w pro
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2013, 09:27:57 pm »
Ето за това писах тук за да получа малко кураж и го получих благодаря на всички които се отзоваха , а я сега ми кажете какво мислите за golden mask 4 pro като за първа машина?

vikimz

• Старши потребител
  • Публикации: 328
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2013, 09:53:09 pm »
Не е лош апарат колега ама ти препоръчвам като за начало нещо по евтино, защото се не знае по някога чудото трае 3 дни нали знаеш. А веднъж купен апарат после за същите пари няма да можеш да го продадеш. Така, че нещо по евтино за начало да видиш за какво става въпрос пък после вече е лесно може и на по - висок клас да идеш стига да те сърби отвътре дето се вика. Поздрави  :)
Кой осцилоскопа не гледа - за ремонт три дена отделя!

Gunpowder

• Нов потребител
  • *
    • Golden Mask 4w pro
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2013, 10:10:28 pm »
Не е лош апарат колега ама ти препоръчвам като за начало нещо по евтино, защото се не знае по някога чудото трае 3 дни нали знаеш. А веднъж купен апарат после за същите пари няма да можеш да го продадеш. Така, че нещо по евтино за начало да видиш за какво става въпрос пък после вече е лесно може и на по - висок клас да идеш стига да те сърби отвътре дето се вика. Поздрави  :)
Намерих го втора употреба за 650 лева и е 4w pro и си мисля че е прилична цена , и по това кото гледах за него мисля че се справя доста добре незнам в реални условия как е , момчетата с които излизам единия е с фишър ф2 другият с wive 2  не съм особено очарован от работата и на двата макар да са стари специалисти в областа . Вие какво ще кажете за дълбочината на маската доближава ли се до тази на фишера и wave или са едно към едно

IMPTOTAVG

• Напреднал потребител
  • Публикации: 177
  • Pirat Black Devil 2in1
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2013, 10:30:40 pm »
Не съм работил с никоя от изброените машини , но от това което съм чел и видял мисля че маската ще е по-дълбока от тях. Фишерите обаче на чисто са много точни машини , няма да те излъжат , но незнам на какъв терен ще работиш.
Представете си свят в който в кутиите с цигари няма фолио , и бирата е с коркови тапи ....

Official GARRETT hater !

click tracking

---