Автор Тема: Мултицет  (Прочетена 1015 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

emoxristov

• Ветеран
  • Публикации: 1007
  • Прогонен
Мултицет
« -: Ноември 07, 2013, 09:49:06 pm »
 ;D ;D ;)
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 09:54:22 pm от emoxristov »

phoenix

• Тестова група
  • Старши потребител
  • Публикации: 420
Re: Мултицет
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2013, 08:12:28 am »
;D ;D ;)

Браво, ето сега вече съвсем искрено те поздравявам за напредъка, който си е купил 'флуке' и не му е мигнало окото дададе 600-700лв за мултицет той има сериозни амбиций да напредне.!!! 
(моя колегата го опуши идеше ми да заплача ;( )
Само слабите се стремят към ред. Силните владеят хаоса.

Керкенез

• Гост
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2013, 12:08:37 pm »
Браво, ето сега вече съвсем искрено те поздравявам за напредъка, който си е купил 'флуке' и не му е мигнало окото дададе 600-700лв за мултицет той има сериозни амбиций да напредне.!!! 
(моя колегата го опуши идеше ми да заплача ;( )

Това чудо наистина струва ли толкова?

phoenix

• Тестова група
  • Старши потребител
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2013, 12:25:34 pm »

Това чудо наистина струва ли толкова?

качеството винаги е скъпо, малко са уредите които могат да се похвалят с 'TRUE RMS демек 'реална средноквадратична стойност на променливото напрежение' тоест ще показва вярно 'ефективната стойност на 'несиносойдално' напрежение' ...съвсем друг е въпроса 'ЗАЩО по дяволите изобщо ми трябва тва нещо' :D

малко са паднали цените сега е
''Редовната цена:555,60 лв
Намалена цена:527,82 лв

http://www.bultehna.bg/oferta/za-industriyata-energetikata-i-elektronikata/true-rms-multimetar-177

Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 587
    • NRG-150
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2013, 01:55:49 pm »

Керкенез

• Гост
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2013, 03:34:57 pm »
качеството винаги е скъпо, малко са уредите които могат да се похвалят с 'TRUE RMS демек 'реална средноквадратична стойност на променливото напрежение' тоест ще показва вярно 'ефективната стойност на 'несиносойдално' напрежение' ...съвсем друг е въпроса 'ЗАЩО по дяволите изобщо ми трябва тва нещо' :D

малко са паднали цените сега е
''Редовната цена:555,60 лв
Намалена цена:527,82 лв

http://www.bultehna.bg/oferta/za-industriyata-energetikata-i-elektronikata/true-rms-multimetar-177

А нещо около 100 лева дали има,дето да е на средно приемливо ниво  мултицет,който да може да мери точно ниски стойности на съпротивление. Да подскажеш марка,модел.Мисля да купувам.

phoenix

• Тестова група
  • Старши потребител
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2013, 04:09:29 pm »
няма да мога да те насоча, смених доста уреда но в крайна сметка не видях разлика (която да си струва парите) между флукето и китайчетата за 15лв. конкретно за ниски стоиности на съпротивления наистина лъжат повечко, ако си смениш кабелите на уреда грешката от 0,6 ома се смъква на 0,1-0,2ома..
ако трябва по голяма точност и за измервания от дъжд на вятър- ползвай два уреда по А-V схемата и ще имаш относително  висока точност и на съпротивления до 0,01ома примерно.  никои  не може да ме убеди че ЕДИН уред с Щеки може да гарантира точност. може да нямаш  добър контакт и всичката точност на уреда заминава.

колегите админи да разделят темата ако може, да не цапаме тук!

emoxristov

• Ветеран
  • Публикации: 1007
  • Прогонен
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2013, 06:08:52 pm »
 ;D ;D ;) А това ? Следва честотомер и генератор на импулси също с марката FLUKE. Качеството на измервателната апаратура винаги е от значение.

Ето го генератора : http://www.bultehna.bg/oferta/izmervatelni-instrumenti/arbitrary-funktsionalen-generator-afg-3051
« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 06:37:28 pm от emoxristov »

click tracking

---