Автор Тема: Quasar  (Прочетена 37673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rex

• Гост
Re: Quasar
« Отговор #90 -: Април 22, 2017, 10:33:07 pm »

Неактивен dobrev

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #91 -: Април 24, 2017, 09:19:17 pm »
Гледах да избягам от smd монтаж, защото е над моите възможности.😖

Rex

• Гост
« Отговор #92 -: Април 25, 2017, 11:06:04 pm »
Не се плаши , не е толкова сложно това смд. За в бъдеще почти всичко ще е смд и поради тази причина почни сега .

Неактивен Mehmed Kurusiulejman

• Ветеран
  • Публикации: 586
« Отговор #93 -: Април 25, 2017, 11:53:27 pm »
Гледах да избягам от smd монтаж, защото е над моите възможности.😖
Намери си или купи един микроскоп , прецизен поялник или станция за запояване/разпояване на смд и ще се родиш отново !... Не е трудно , напротив : смд е бъдещето и все - повече го виждаме в техниката . Елементи , които се побират в компактни платки и вършат повече работа от по-старите ... Експериментирал съм с смд материалите , резултатът е красноречив: побирам елементите върху платка с размери четири пъти по-малка от оригинала !... Имам приятел , който се занимава с ремонти на джиесеми и таблети. Работи с микроскоп. Търсят го.

Неактивен aisikterix

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #94 -: Август 11, 2018, 04:52:16 pm »
Колеги гледам че темата е поостаряла малко но се надявам някой да я прочете. Купих една ненанситена платка(rev.1.11 и реших малко да си поиграя да я наситя и дай боже да я подкарам .обозначенията на кондерите по схемата в микрофаради ли е?Мисля да си поръчам елементите от aliexpress попринцип.Някави други идеи от къде да се набавят елементи .Програмирането на процесора разбрах как да се направи .Бобината четох тук там че става от маска а кондерите на бобините как се изчисляват ако примерно се захвана да се направи самоделно.Благодаря ако някой порочете темичката и даде малко акъл на невежия в тази област :P

Неактивен sonor

• Нов потребител
  • *
« Отговор #95 -: Август 12, 2018, 01:36:21 pm »
Колега, покупката на електронни елементи от Али не е препоръчителна. Високо качество може да намериш в ТМЕ. Да—ще платиш малко повече, но разликата е диаметрално голяма. Успех!

Неактивен aisikterix

• Нов потребител
  • *
« Отговор #96 -: Октомври 10, 2018, 05:33:19 pm »
Колеги искам да питам някой дето е насищал платка ревизия 1.11 . С2 и С9 с каква стойност са .При мен на схемата е 4700uF SMD керамики 0603. Грешка ли е или ????? Другия ми въпрос е за С3иС4 на схемата са по 1000uF  а на платката ситопечата e 470uF

click tracking

---