Автор Тема: Fisher F75  (Прочетена 119927 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен pileto

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 33
Re: Fisher F75
« Отговор #240 -: Ноември 05, 2017, 02:10:06 pm »
От перник съм колега

Неактивен pileto

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #241 -: Ноември 07, 2017, 11:14:11 am »
Никои ли не работи с тази сонда ?

Неактивен драгоиа

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 95
« Отговор #242 -: Ноември 07, 2017, 05:51:07 pm »
Kолега ръчно ще рече от потенциометъра

Неактивен pileto

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #243 -: Ноември 07, 2017, 07:11:34 pm »
Да колега пробвах и нестава антената е чистонова както и апарата

Неактивен natov_88

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #244 -: Декември 30, 2017, 08:20:56 pm »
колеги, работя с fisher f75 DST. интересува ме има ли съществена разлика между този модел и лимитираната му версия. има ли някои  който е тествал двата модела да сподели компетентно мнение. мисля да сменям моя fisher с лимитирания. заслужава ли си!

Неактивен киро041964

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 87
« Отговор #245 -: Юли 31, 2018, 08:28:53 pm »
Статичния режим при ф75 лтд за какво може да се използва и как се настройва маи за малки неща не става.

Неактивен imp.Nero

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 40
« Отговор #246 -: Ноември 22, 2018, 08:30:39 pm »
Колеги извинявам се дали правилно поставям въпроса си в тази тема, но съм позабравил как беше. Доста отдавна не съм писал. Моля модераторите , ако греша да ми поставят въпроса там където трябва. Въпроса ми е следният:   Притежавам фишер 75 с новия софтуер от близо 2г. Един два пъти съм излизал с него, но нещо неможех да се оправя с настройките за различни терени.Веднага заминах за чужбина и не съм работил с него.Живея вежду две пранини. Едната е с доста минализирана почва , а другата е много по малко. Също така има и доста замърсени терени с лозарски телове, капачки от бира и други цветни боклуци. Искам ми се да се поразходя малко навън , но незнам кок даго настроя за тези терени. Колеги,ако някой знае да пише на лични ако иска или ако разрешат модераторите и тук. Става въпрос за настройки за различните терени. Благодаря предварително!

Неактивен niki67

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #247 -: Април 15, 2019, 08:19:11 am »
Здравейте, колеги. От няколко дни съм собственик на  Fisher F75 Spesial Edition blask. Може ли да ми кажете как и къде
се проверява апарата по сериен номер?

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1020
« Отговор #248 -: Април 15, 2019, 10:10:46 am »
Ако си го закупил от официалният представител няма нужда от проверка.
А, иначе се разрови в сайта на Fisher Research Labs, там ще откриеш къде и как. Успех и Честита нова придобивка !!! Безаварийно и със здраве и късмет да си го ползваш !!!
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен avrelian

• Напреднал потребител
  • Публикации: 219
« Отговор #249 -: Април 15, 2019, 08:51:44 pm »
Няма смисъл да до проверяваш, и оригинала е плитък в режим с дискриминация.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2722
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #250 -: Април 16, 2019, 01:15:29 am »
Спрямо кое колега? Фишерите  с дийп боост режим и подобните технетикси дават резултати сравними като дълбочина с повечето наши правеняци в нормални почви , като плюс това дават маса допълнителна информация за терена под сондата. За колегата с проблемите - фишер и Т2 имат малко разлики в настройките за чуваемост на желязото , на фишера е по-разтеглена скалата. Режи дребните телчета и ако няма минерализация и ел. смущения набримчвай дълбокия режим. Другия вариант е промяна на аудио режима ,  много потребители смятат 4 тоналния за върха на сладоледа  но не мисля че с него се постигат най-добри резултати. Ако имаш малко опит с машината не би трябвало да те затруднява тая гимнастика с промяна на настройките. Фишер Ф75 и Т2 са едни от най-дружелюбните от към настройка машини.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 348
  • Прогонен
« Отговор #251 -: Април 16, 2019, 05:54:40 pm »
Фишер Ф75 наистина губи дълбочина при работа на дискриминация , но не може да се отрече че е много добър детектор. Има и една интересна особеност и тя е че чистия F75 / без DST/ засича по дълбоки сигнали на минерализирани почви от F75 с който и да е DST софтуер та дори и на Бууст и при изключено DST ефекта е същия.
Това го установихме на тестове с един приятел който пише в този форум , от което се наложи да си заприходя един от същата година на производство . Филтрацията при новия софт. явно пречи на чувствителността на апарата.
Да запазим историята си.

Неактивен niki67

• Нов потребител
  • *
« Отговор #252 -: Април 18, 2019, 08:32:21 am »
Ако си го закупил от официалният представител няма нужда от проверка.
А, иначе се разрови в сайта на Fisher Research Labs, там ще откриеш къде и как. Успех и Честита нова придобивка !!! Безаварийно и със здраве и късмет да си го ползваш !!!
Здравей, колега. Благодаря за пожеланията. Апаратчето го взех от Жоро, BUL-TRADE.COM А исках да го проверя от чисто любопитство.

Неактивен niki67

• Нов потребител
  • *
« Отговор #253 -: Април 18, 2019, 08:38:36 am »
Тъй като имам апарата буквално от няколко дни все още разучавам менюто и настройките. Ще се радвам ако има колега от София с такъв апарат да излезем заедно и да покаже кое как в реални условия.

Неактивен AlexP

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 106
« Отговор #254 -: Май 01, 2019, 09:09:33 pm »
Трешолда на F75 усилен до "+2" в режим all metal трябва ли да е гладък като коприна като на GPX 5000 или играе постоянно като на Golden Mask 3+ например?

Моят Fisher F75 е от първите с DST (произведен 10.2014) и трешолда му играе постоянно като на стара "Маска" без да е усилен много и се чудя дали са си така тези детектори или на моят му има нещо.

click tracking

---