Автор Тема: Търся да загупя качествен металотърсач  (Прочетена 11583 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HaDaPeH

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 9
Здравеите колеги. Нов съм в този вид спорт и не съм много запознат с техниката като терминология и спецификация надявам се с ваша помощ да се образовам. За начало ми трябва металотърсач горе долу до 1000 + 200 , 300 лева нещо качественно с което да мога да засичам неща на дълбочина 1м. или 1.50 м. желателно е да има разделител за цветни и благородни метали. Моля ако якои има такова йижотно или знае от къде да си го набавя да ми пище лично или тук  без претенций . Благодаря предварително и успех на всеки !

imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2259
    • Mikron NRG 150, AKA Sorex Pro
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
Re: Търся да загупя качествен металотърсач
« Отговор #1 -: Март 19, 2011, 08:05:34 pm »
За да търсиш на 1 метър ти трябва рамка а не монетар. Но със рамка имай предвид че на замърсено се работи трудно, а и дискриминацията е доста условна. И не трябва да се пуска близо до ел. трасета. Ако досега не си работил с такава техника за начало е желателно някой да ти проведе кратък курс.
При принцип е възможно с монетар да хванеш обект на 1 м. но това може да стане само с голяма сонда, или самия обект да е много голям - като голяма тава за готвене примерно.

П.С. - местя темата в общия раздел.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

HaDaPeH

• Нов потребител
  • *
« Отговор #2 -: Март 19, 2011, 08:13:38 pm »
Абе честно да ти кажа лятото бях на гости при един приятел на морето и ми показа страхотна машинка зглобена била от военните с страхотна дискриминация и с голяма пита. Беше много чувствителна което ми направи впе4атление поисках и аз да си закупя такава но ми каза че са заклили поделението от където си я купил а цената беше към 1000 лева . Не ми я даде разбира се защото с нея сигурно си вади повече пари от плажа от колкото от заведението си  :) Та нещо такова ми трябва цената може и да е малко по висока стига да си заслужава . Още 1 въпрос имам. Има ли машина която да показва кухини в скалите или в пещера например ??? Мерси педварително .

imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #3 -: Март 19, 2011, 08:20:15 pm »
За кухини ти трябва георадар. В България такава техника прави само инж. Петър Вълчев доколкото ми е известно, но за георадар ще трябва да приготвиш много повече пари отколкото си заделил в момента.

HaDaPeH

• Нов потребител
  • *
« Отговор #4 -: Март 19, 2011, 08:56:32 pm »
Да прочерох някоя и друга тема в форума и горе долу посъбрах информация . Останах с впечатлението че ще е по добре да си купя направен апарат от колкото готов марков .. На прав път ли съм или съм пропуснал още много ??? И ако съм прав към кого да се обърна да ми направи 1 устроиство ??

imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #5 -: Март 19, 2011, 09:13:16 pm »
Тука доста производители са представили апаратите си, освен тях има още. По принцип избягвам да давам мнение за апарат. Ако нямаш опит, бюджета ти е ограничен, и на всяка цена искаш да изчоплиш нещо от земята, то тогава се ориентирай към нещо БГ с цена която те устройва - гаранция че ще си доволен. Но металдетектинга не е само това - понякога се налага да добиеш по-пълна картина за ситуацията под повърхността. Проучванията на бойни полета, разни видове хоби проспектинг,  археологиески разкопки - при тези условия е почти задължително апарата да е с многотонална индентификация на металите и още по-добре ако има дисплей за визуализация. А понякога се налага да не разчиташ само на един вид техника. Но това е обширна тема по която може да се пише доста а сега точно времето ми е кът.

laki

• Тестова група
  • Старши потребител
  • Публикации: 440
« Отговор #6 -: Март 20, 2011, 10:47:21 am »
Приятелю,металдетектинга е нещо като училището-неможе например да започнеш от 5 клас или направо за вишсе  :).Като си начинаеш -започни от 1 клас а именно си вземи едно монетарче,за предпочитане БГ ,свикни с него ,походи поне година и тогава се насочвай кьм по тежката артилерия-рамки ,кантари георадари и др.Без опит няма да се справиш с тях.

zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 1624
    • Mikron NRG-150
« Отговор #7 -: Март 20, 2011, 02:10:38 pm »
прав е колегата Лъки , ако ще е за спорта си вземи монетар , има доста добри български модели , които по нищо ни отстъпват на западните а и са с доста по приемливи цени , с гаранция и всичко останало.
Защо се хвърляш направо на рамка , ако е за прослушване на конкретно набелязано от теб место да , но имай предвид че е по особен тип техника и си трябва опит , тук пак ти препоръчам бг майстор , който ще те въведе до някаква степен в работата с уреда
разпитай производителите тук , могат да ти помогнат
успех с избора

prosat

• Производители
  • Нов потребител
  • *
  • Публикации: 25
    • made in ГАРАЖ
« Отговор #8 -: Март 21, 2011, 06:33:45 pm »
Колегите са прави че като за начало трябва да започнеш с някой БГ апарат- монетарка- желателно е да е с ръчни настройки за да може да свикнеш да изстискваш максимума на машината. Ако впоследствие решиш да минеш на рамка, монетара пак ще ти е нужен - било да си почистваш някой терен, било да си проверяваш плитките сигнали, а и за полево търсене рамката е доста неудобна, да не кажа невъзможна. Според моите скоромни търсачески наблюдения - някои по големи обекти и монетарката си ги дава на доста прилични дълбочини. Верно е че понякога дискриминацията се размива, но пък при почти всички рамки това  е доста абстрактно понятие.

HaDaPeH

• Нов потребител
  • *
« Отговор #9 -: Март 22, 2011, 04:57:34 pm »
Колеги благодаря ви много за полезните савети но съм решен да си взема добра ма6ина пък за ученето ще се справя някак си ... Имам малко опит с монетарка и то българска даже собственника и искара доста неща  а в повечето случаи съм бил с него така че мисля че ще се справя с някоя по слойна машина пък и с техниката нямам проблеми :) Тук е момента да споделя че съм готов да дам до 2000 и 200 300 лева за добра машина с добри параметри било то кантар или монетарка но разчитам на вас да ме опътите към правилния избор . Имате мноого повече опит от мен не съмнено но искам ако ще давам пари за нещо то да си заслужава а мисля че сумата е доста прилична за глезотия от този род . Искренно се надявам да не ви ядосвам с невежеството си но за да си позволя такова нещо трябжа и да работя а времето не ми е много :) така че се обръщам към вас в тази дискусия . Изкажете някое и друго мнение даи те ми насока към какво да се и към кого да се обърна . Знанието е безценно  както и времето на някои за съжаление на мен и двете ми липсват за сега така че благодаря на всички предварително ако някои реши да пусне малко лъч знание и към мен :) желая на всички ви слука , успех и непрестанна тръпка .

imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #10 -: Март 22, 2011, 05:39:16 pm »
OK, във високия ценови клас: ХР Деус, Майнелаб Е-трак, Уайтс Спектра V3. В тези апарати са вложени най-добрите технологии.  Във по-ниския клас (до 1900 лева примерно) - Текнетикс Т2, Фишер F75, Уайтс МХТ 300 про. По-надолу също има читави западни машинки които по качества са равни, или отстъпват на дълбочина и работа на минерализация на много български апарати както стана дума по-горе. Кажи сега какво ти е присърце и в кой ценови сегмент, и тук с колегите ще се постараем да ти помогнем за предимствата и недостатъците на дадения апарат.

zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
    • Mikron NRG-150
« Отговор #11 -: Март 22, 2011, 06:33:33 pm »
доста парички си заделил , голямо чудене ще падне  :)
аз ще посмея да предложа Stinger 2 за тези пари , не съм работил с него , а само съм го виждал в действие , микрона ни събра очите на 20 човека , хубавото на стингера е че може да работи като монетар и като рамка , от теб зависи как ще го оборудваш , а лично аз бих посегнал на деуса , защото предпочитам монетар , но гледам че теб те влече тежката артилерия  :)

HaDaPeH

• Нов потребител
  • *
« Отговор #12 -: Март 24, 2011, 05:39:51 pm »
Колеги моле ви обяснете ми на какво казвате замърсен или труден терен какви са спесификацийте на по добрите от високия клас  машини на такива терени а и какво точно значи рамка , кантар  и георадар. Набелязал съм 1 голям обект предимно римско кале а преди това тракийско селище на което и други колеги с по слаби машини са намирали различни и интересни предмети но там предимно преобладават монетарите които нямат голяма дълбочина а да не говорим за дискриминация тъй като съм виждал с какво и как работят не  искам да съм 1 от многото :)

zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
    • Mikron NRG-150
« Отговор #13 -: Март 24, 2011, 06:47:02 pm »
По калета хич не е добре да ходиш
според мен замърсен обект е когато има висока концентрация на черни метали вследствие на наличието на живот (гвоздеи , телчета , ламаринки , шлак) и всичко което се сещаш че е влизало в строежа на една и предмети от бита , когато едно место е било удобно и безопасно за живеене в античноста то е било населявано от различни периоди а понякога и от всички , от там идва и високата концентрация на черни метали , които затрудняват много от машините , все пак затрудняват е условно , защото един човек работил дълго с една по обикновена машина може да има по-добър резултат от един начинаещ със супер модерна и скъпа машина .
Сещам се и за друг вид замърсяване със съвременни цветни боклуци (бирени капачки , станиоли , ламаринки , съчми и ....) от които няма отърване , по-модерните машини ги различават но довериш ли се на машината безусловно може и да сбъркаш , лично аз ги усещам но много рядко съм си позволявал да прескоча такъв сигнал
това е от мен , колегите ще допълнят
« Последна редакция: Март 24, 2011, 09:43:58 pm от zempar »

imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #14 -: Март 24, 2011, 09:28:32 pm »
Колеги моле ви обяснете ми на какво казвате замърсен или труден терен какви са спесификацийте на по добрите от високия клас  машини на такива терени а и какво точно значи рамка , кантар  и георадар. Набелязал съм 1 голям обект предимно римско кале а преди това тракийско селище на което и други колеги с по слаби машини са намирали различни и интересни предмети но там предимно преобладават монетарите които нямат голяма дълбочина а да не говорим за дискриминация тъй като съм виждал с какво и как работят не  искам да съм 1 от многото :)

Колега, ако си "набелязал" кале и тракийско селище в тоя форум не очаквай никаква помощ. Освен ако не си археолог в което дълбоко се съмнявам. Извадка от Условията за ползване:
Цитат
1.2 Форумът да се ползва по предназначение, това е място за дискусии за металдетектори и металдетектинг и се очаква да бъде приемано и ползвано като такова. Това не е място за явна и пряка реклама, политическа агитация, отправяне на лични нападки независимо към кого и др. подобни. Тук не се толерира иманярщината. Не се толерира търсене, и уговаряне за търсене по археологически обекти, търсене на съвети за работа на такива обекти, уговаряне и участие в  сделки с културно-исторически ценности.
« Последна редакция: Март 24, 2011, 10:07:21 pm от imperio »

click tracking

---